Řešení inzertního systému prodeje ojetých vozů Lexus

Pro společnost LEXUS CZECH & SLOVAK REPUBLIC navrhujeme a realizujeme kompletní systém prodeje ojetých vozů pro regiony Česká republika a Slovensko.

Detaily řešení

Zadání se týkalo kompletní dodávky systému - analýza serverové části, propojení na vnitřní systémy zadavatele, design uživatelského rozhraní dle styleguide zadavatele, realizace projektu, testovací provoz, technická podpora.

Systém slouží k prezentaci a prodeji ojetých vozů nabízených autorizovanými partnery na Internetu. Velmi efektivní řešení umožňuje těmto prodejcům zadávat vozy do systému tak, že po vyplnění VIN čísla se pomocí webové služby dohledají základní údaje o vozidle, jako je značka a model vozidla, typ karoserie, informace o motoru (objem, výkon, druh paliva a převodovka), barva, atd. Prodejce následně pouze zkontroluje předvyplněné údaje, doplní výbavu vozu, cenu a fotky vozidla a vůz je připraven k inzerci na Internetu.

Běžný návštěvník či autorizovaný partner má poté možnost si nabízený vůz vyhledat dle parametrů, zobrazit náhled vozu ve volitelném rozlišení, vytisknout kartu vozu ve formátu PDF, uložit si vůz mezi oblíbené, nechat si zasílat nové vozy splňující požadované kritéria, atd.

Prodejce se do systému přihlašuje vyplněním formuláře a odesláním uživatelského jména a hesla zabezpečným kanálem. Systém tyto informace předá webové službě, která zajistí autentizaci uživatele a vrátí výsledek a detaily o prodejci. Díky této službě pak odpadá nutnost administrace uživatelů na našem systému, protože při úspěšné autentizaci dochází k automatické aktualizaci všech kontaktních údajů partnera.

Systém zároveň sbírá i statistické údaje o prodeji vozidel a opět, pomocí webových služeb, předává tyto informace zadavateli k dalšímu obchodnímu zpracování. Tento projekt považujeme za velmi elegantní a svým řešením tak přispívá k rozšíření obchodních aktivit společnosti zadavatele u nás i na Slovensku. Celý projekt byl řešen pomocí technologiích JavaEE - JBoss AS, HTTP Server Apache 2, Hibernate, MySQL a JSF (MyFaces).

Google+